Cserevirág Néptánc csoport működése

 

A Cserevirág Ifjúsági Néptánccsoport 2011. decemberében alakult újra a falu középiskolás diákjaiból. Legfőbb célkitűzései közé tartozik a székely táncok megtanulása, valamint a néptánc hagyományok megőrzése, ápolása és továbbadása. Az idei évben (2024. július 1. és 2023. június 30.) sikeresen szerepeltek a Fiatalok a falu kulturális életében című rendezvényen, a Csűrdöngölő Gyermek és Ifjúsági Fesztiválon, illetve az Anyák Napi köszöntőn. A csoport fellépett a Csíkvacsárcsiban, Csíkszentmihályon és Csíkszeredában is. A néptánc csoport műsora elmaradhatatlan bármilyen rendezvény van Csíkszentmihály községben. Csíkvacsárcsiban még működik a Búzavirág Néptánccsoport, akik általános iskolába járnak, valamint a Pöttöm Néptánccsoport, akik két csoportra vannak osztva egyik csoportban az óvodások és a másikban a kisiskolások tanulnak néptáncot.
Az együttes koreográfiái között felcsíki, marosszéki, mezőségi, moldvai, sóvidéki, szilágysági és szatmári táncok szerepelnek. Az egyesület oktatója Antal Zsolt és Halász Anna, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes táncosai. Az elmúlt évben hetente két alkalommal a vacsárcsi kultúrotthonban néptáncot tanultak a vacsárcsi fiatalok. A Pöttöm Tánccsoportok felcsíki táncokat, a Búzavirág moldvai táncokat, a Cserevirág tánccsoport pedig sóvidéki táncokat sajátított el. Az oktatás helyszíne a vacsárcsi kultúrotthon és a Vacsárcsi Közbirtokosság rendezvényterme, melyet a helyi önkormányzat, valamint a Csíkvacsárcsi Közbirtokosság bocsájt a néptánc csoportok rendelkezésére.
A Csoóri Sándor Alapnak köszönhetően az elmúlt évekhez képest, kiszámíthatóbbá vált a néptáncoktatás Csíkszentmihály községben.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük